Learniv
▷ fiilin çekimi IMPOVERISH | Learniv.com
Learniv.com  >  tr  >  Düzenli fiiller  >  impoverish


fiilin çekimi impoverish

çeviri: yoksullaştırmak

Mastar

impoverish

Geçmiş zaman

impoverished

/ɪmˈpɑvəɹɪʃt/

Geçmiş zaman sifat

impoverished

/ɪmˈpɑvəɹɪʃt/





birleşme [impoverish]

Konjugasyon , bir fiilin türetilmiş formlarının, ana kısımlarından enfeksiyondan (gramer kurallarına göre formun değişmesi) oluşturulmasıdır. Örneğin, "Break" fiili, kopyaların kopması, kırılmalarını, kırılmasını, kırılmasını ve kırılmasını oluşturmak için konjuge edilebilir.

Konjugasyon terimi, yalnızca fiillerin enfeksiyonuna ve diğer parçalarının değiştirilmesine uygulanır. Konuşma (isimlerin ve sıfatların çekimleri düşüş olarak bilinir). Ayrıca, genellikle bir fiilin sonlu formlarının oluşumunu ifade etmekte, bunlar, bunların çoğu için işaretlenmemiş olan sonsuz veya Gerund gibi sonlu olmayan formların aksine, konjuge form olarak adlandırılabilir. gramer kategorileri.

Konjugasyon , aynı bir dilde benzer bir çekim düzenini (bir fiil sınıfı) paylaşan bir fiil grubunun geleneksel adıdır. Dilin standart konjugasyon paternlerinin tümünü takip etmeyen bir fiil, bir olduğu söylenir.

  ...   ... Daha fazla bilgi

Sunmak

I
impoverish 
you
impoverish 
he/she/it
impoverishes 
we
impoverish 
you
impoverish 
they
impoverish 

Sürekli

I
am impoverishing 
you
are impoverishing 
he/she/it
is impoverishing 
we
are impoverishing 
you
are impoverishing 
they
are impoverishing 

Geçmiş zaman

I
impoverished 
you
impoverished 
he/she/it
impoverished 
we
impoverished 
you
impoverished 
they
impoverished 

Sürekli geçmiş

I
was impoverishing 
you
were impoverishing 
he/she/it
was impoverishing 
we
were impoverishing 
you
were impoverishing 
they
were impoverishing 

Etkisi hala süren geçmiş zaman

I
have impoverished 
you
have impoverished 
he/she/it
has impoverished 
we
have impoverished 
you
have impoverished 
they
have impoverished 

Mükemmel sürekli

I
have been impoverishing 
you
have been impoverishing 
he/she/it
has been impoverishing 
we
have been impoverishing 
you
have been impoverishing 
they
have been impoverishing 

Geçmiş zaman

I
had impoverished 
you
had impoverished 
he/she/it
had impoverished 
we
had impoverished 
you
had impoverished 
they
had impoverished 

Geçmiş mükemmel sürekli

I
had been impoverishing 
you
had been impoverishing 
he/she/it
had been impoverishing 
we
had been impoverishing 
you
had been impoverishing 
they
had been impoverishing 

Gelecek

I
will impoverish 
you
will impoverish 
he/she/it
will impoverish 
we
will impoverish 
you
will impoverish 
they
will impoverish 

Sürekli Gelecek

I
will be impoverishing 
you
will be impoverishing 
he/she/it
will be impoverishing 
we
will be impoverishing 
you
will be impoverishing 
they
will be impoverishing 

Gelecek mükemmel

I
will have impoverished 
you
will have impoverished 
he/she/it
will have impoverished 
we
will have impoverished 
you
will have impoverished 
they
will have impoverished 

Gelecek Mükemmel Sürekli

I
will have been impoverishing 
you
will have been impoverishing 
he/she/it
will have been impoverishing 
we
will have been impoverishing 
you
will have been impoverishing 
they
will have been impoverishing 

Şartlı
(Conditional)
[impoverish]

nedensellik (ayrıcanedensellik veyanedeni ve etkisi ), bir olay, işlem, durum veya nesnenin (a) etkisidir. Nedeni) Sebebin kısmen etkisinden sorumlu olduğu başka bir olayın, işlem, durum veya nesnenin (bir etkinin) üretimine katkıda bulunur ve etkinin kısmen nedene bağlıdır. Genel olarak, bir süreç, bunun nedensel faktörleri olduğu da söylenen birçok nedeni vardır ve hepsi geçmişinde yatar. Bir etkiye dönüşebilir, gelecekte tüm diğer birçok etkisi, diğer birçok etkisi için bir neden olabilir veya nedensel bir faktör olabilir.

koşullu ruh hali (kısaltılmış cond), koşullu cümlelerin, geçerliliği, muhtemelen karşı tarafa bağlı olan bir öneriyi ifade etmek için kullanılan bir gramer ruh halidir.

İngilizce, modal fiillerin olabilmesi dışında, bazı bağlamlarda olabileceği ve olacağı kadarıyla, bazı bağlamlarda olabileceği ve olacağı kadarıyla ilgili olarak şanve (morfolojik) şartlı bir ruh hali yoktur. Koşullu ruh hali (veya sadece şartlı) olarak adlandırılan şey, modal fiilin, aşağıdaki fiilin çıplak sonsuzluğuyla kombinasyonuyla kombinasyon halinde kullanılmasını kullanarak periprensel olarak oluşturulur. (Bazen, birinci şahıs olan birinci şahısla yapacağı yerde kullanılmalıdır. Bkz.

  ...   ... Daha fazla bilgi

Şartlı
(Conditional present)

I
would impoverish 
you
would impoverish 
he/she/it
would impoverish 
we
would impoverish 
you
would impoverish 
they
would impoverish 

Progresif Mevcut Koşullu
(Conditional present progressive)

I
would be impoverishing 
you
would be impoverishing 
he/she/it
would be impoverishing 
we
would be impoverishing 
you
would be impoverishing 
they
would be impoverishing 

Şartlı mükemmel
(Conditional perfect)

I
would have impoverished 
you
would have impoverished 
he/she/it
would have impoverished 
we
would have impoverished 
you
would have impoverished 
they
would have impoverished 

Şartlı mükemmel ilerici
(Conditional perfect progressive)

I
would have been impoverishing 
you
would have been impoverishing 
he/she/it
would have been impoverishing 
we
would have been impoverishing 
you
would have been impoverishing 
they
would have been impoverishing 

Subjunktiv
(Subjunktiv)
[impoverish]

Subjunctive , hoparlörün buna karşı tutumunu gösteren bir ifadenin özelliği olan bir gramer ruh halidir. Fiillerin subjonktif formları tipik olarak, çeşitli gerçeklik durumlarını ifade etmek için kullanılır: istek, duygu, olasılık, yargı, görüş, yükümlülüğü veya henüz oluşmamış eylem; Kullanıldıkları kesin durumlar dilden dile değişir. Subjunctive, mutlaka gerçek olmadığına bakın, InPrealis ruh hallerinden biridir. Genellikle, bir şeyin bir gerçek beyanı olduğunu belirtmek için kullanılan bir gerçekçi ruh hali ile zıttırılır.

Subjonkifler, özellikle de, özellikle bu maddeler, özellikle de aslında olsa da, en sık görülür. İngilizce'de alt kevimlerin örnekleri, "Dikkatli olmanızı öneririm" cümlelerinde bulunur ve "Yanınızda kalması önemlidir."

ingilizcedeki subjunctive ruh hali, kullanılan bir madde Gerçek olmayan olasılıkları tanımlayan bazı bağlamlar, örneğin "Burada olmanız çok önemli" ve "Erken geldiği çok önemli." İngilizce olarak, subjunctive, spesifik olarak subjonktif fiil formu olmadığı için, bükülme yerine senkronizticidir. Aksine, subjunctive cümleleri, çeşitli diğer yapılarda da kullanılan fiilin çıplak formunu işe alırlar.

  ...   ... Daha fazla bilgi

Mevcut alt
(Present subjunctive)

I
impoverish 
you
impoverish 
he/she/it
impoverish 
we
impoverish 
you
impoverish 
they
impoverish 

Subjunctive geçmiş
(Past subjunctive)

I
impoverished 
you
impoverished 
he/she/it
impoverished 
we
impoverished 
you
impoverished 
they
impoverished 

Geçmiş Mükemmel Subjunctive
(Past perfect subjunctive)

I
had impoverished 
you
had impoverished 
he/she/it
had impoverished 
we
had impoverished 
you
had impoverished 
they
had impoverished 

İmperativ
(Imperativ)
[impoverish]

zorunlu ruh hali , bir komut veya istek oluşturan bir gramer ruh halidir.

Zorunlu ruh halinde kullanılan bir fiilin örneği İngilizce "Git" ifadesidir. Bu tür zorunlamalar, ikinci kişi bir konuyu (siz) ima eder, ancak bazı dillerde, "Hadi (bir şeyler yapalım)" ya da "onlara (bir şeyler yapalım)" anlamı olan birinci ve üçüncü şahıs olan zorunluluklara sahiptir. alternatif olarak kohortatif ve jussive olarak adlandırılır).

  ...   ... Daha fazla bilgi

İmperativ
(Imperativ)

I
impoverish 
you
Let´s impoverish 
he/she/it
impoverish 
we
 
you
 
they
 

Ortaç
(Participle)
[impoverish]

Dilbilimde, AKatılımcı (PTCP), sayısız zamanda mükemmel veya devam eden gramer yönlerini içeren bir finansal olmayan fiil şeklidir. Bir katılımcı ayrıca bir sıfat veya bir zarf olarak işlev görebilir. Örneğin, "haşlanmış patates" de,haşlanmış , fiilin geçmiş partikatıdır, noun patatesinin sıfatlanması; "ABD YOLUYLA KALDIRILMIŞ",Düzensiz , fiilin kullandığı fiilin geçmiş partikatıdır.

  ...   ... Daha fazla bilgi

Mevcut katılımcı
(Present participle)

I
impoverishing 
you
 
he/she/it
 
we
 
you
 
they
 

Geçmişte
(Past participle)

I
impoverished 
you
 
he/she/it
 
we
 
you
 
they
 











Düzenli fiiller & Düzensiz fiiller